Rozdíl mezi dobrými a nejlepšími sportovci je i ve výživě, říká bývalý motocyklový šampion Lukáš Pešek

Děti a teenageři, kteří organizovaně sportují alespoň 3x týdně, by měli být považováni za vrcholové sportovce. Správná výživa a regenerace je pro vývoj mladého sportovce to nejpodstatnější. Strava musí být mimořádně kvalitní, vyvážená a energeticky bohatá. Pro většinu dětí je téměř nemožné požadované množství energie přijmout v běžné stravě. Řešením je doplnit stravu o potřebné látky, zejména hodnotné bílkoviny a vitamíny. To potvrzuje i nejlepší motocyklový jezdec ČR a bývalý jezdec MotoGP Lukáš Pešek. 

“Rozdíl mezi dobrými a nejlepšími sportovci je také ve výživě. Motocyklistika, ač se to nezdá, je fyzicky náročný sport. Naši mladí jezdci na tréninku a závodech pijí proteinový shake FitGO! drink. Někdo preferuje kokosovou, někdo jahodovou příchuť. Hodně oblíbené je také proteinové kakao,“ usmívá se Lukáš Pešek, majitel a trenér motoškoly, která nese jeho jméno.

“Náš tým dva roky vyvíjel proteinový nápoj navržený speciálně na míru sportujícím dětem a mladým lidem. Obsahuje speciální proteinový komplex (kolagen), vitamín D a MCT tuky,“ říká Bohouš Douša, spolutvůrce produktu, výživový poradce, hráč a trenér hokejbalu a také otec svých sportujících dětí.

Děti a mladí lidé často doplňují energii nezdravě. Raději sáhnou po rychlých cukrech v podobě sladkostí, limonád nebo energy drinků. U některých z nich to může vést až k nadváze nebo obezitě. Je lepší dítěti ráno k snídani připravit kvalitní proteinové kakao, které obsahuje 58 % bílkovin a jen 16 % cukru, než klasické instantní kakao, které může obsahovat až 80 % cukru. Proteinové nápoje v prášku FitGO! jsou navíc bez lepku, bez sóji, bez palmového oleje a bez geneticky modifikovaných organismů. Je tedy vhodný i pro celiaky a lidi s alergií na sóju. A samozřejmě vegetariány. 

Proteinové drinky přijdou vhod ráno jako bohatý zdroj energie, když spěcháte do školy nebo do práce. Můžete si je dát i jako chutnou svačinku kdykoliv během dne. Malí sportovci si je jednoduše připraví na tréninky, závody a turnaje. Stačí prášek nabrat přiloženou odměrkou, smíchat v láhvi s vodou a důkladně protřepat.

O FitGO!

Tým FitGO! vyvinul přímo na míru mladým sportovcům proteinový shake se speciálním proteinovým komplexem, doplněným o MCT tuky, vitamín D a další potřebné vitamíny. Jeho cílem je zajistit regeneraci svalů a pohybového aparátu, doplnění vyčerpané energetické zásoby (svalového glykogenu) a optimální příjem vitamínů. Na dvouletém vývoji FitGO! Drinku spolupracovali vědci, nutriční specialisté a výživoví poradci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Add to cart